Bu yazımda sizlere Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Ankara Tunalı Hilmi semtinde yer alan “İTÜ Evi” isimli lokalin bünyesinde bulunan Gümüşsuyu Restoran’dan bahsetmek istiyorum.

Haftanın yedi günü açık olan bu tesiste, mutfaktaki isim eski Gar Lokantası’nın şefi Mehmet Akkan. Şef, hem et hem de balık konusunda tecrübesini ve hünerlerini bizlere sunuyor. Ankara’da yıllardır birçok mekânın markalaşmasında büyük rolü ve hizmetleri olan işletmeci Selim Yılmaz da, burada profesyonel bir kadro oluşturarak çıtayı yükseltmiş durumda.


Mekân geniş ve ferah iki kısımdan oluşuyor. Önde 50 kişilik bir açık hava restoranı arkada ise 150 kişilik toplantı ve özel organizasyonların da yapılabildiği dev ekrana sahip bir salon bulunmakta. Cuma ve cumartesi günleri canlı müzik performansı var. Meze teşhir dolapları da oldukça zengin. Pandemi döneminde bakanlık tarafından yayınlanan tüm önlemlere harfiyen uyuluyor.

İTÜ Evi Gümüşsuyu Restoran tüm halkımıza açık olarak hizmet vermektedir. Öğrenciden, iş insanına kadar geniş bir yelpazede hitap edebilecek; her kesimin bütçesine uyabilecek alternatifli bir menüye sahip. Masalarda QR koduyla menüye bakabilme, garson çağırma ve hesap isteme teknolojisi de mevcut. Dev ekranda arkadaşlarınızla stadyum tadında maç izleyebilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz.


Yemek konusunda mekana ait benim birkaç favori seçimimi sorarsanız; dana külbastı, kalamar ve meze olarak da atomla gavurdağı salata ilk gözüme çarpan lezzetler arasındadır. Mekanı ziyaret ettiğinizde ekstra ikramlardan faydalanmak isterseniz benim ismimi söylemeniz yeterli olacaktır.


Hepinize sağlıklı, mutlu, keyifli ve ağız tadıyla dolu günler dilerim.

 

Kutlu Tamay

Yorumlar (4)
Yorum Bırak