Sirke hücreleri onarır ve yaşam enerjisi verir. Hayatınızdan doğal yöntemlerle hazırlanmış ev yapımı sirkeyi eksik etmeyin. Her gün bir tatlı kaşığı içme suyunuza ilave edip tüketin. Oruç tutmak da hayatı öneme sahip, herkes tutsun. Dünya kurulduğundan beri açlığın şifa olduğu bilinir. O yüzden de oruç tüm dinlerde, tüm inançlarda vardır.

Yediğin şeye benzersin. Yani ne yersen osun. Et ağırlıklı beslenirken, zamanla acıma duygun düşer. Çiçek yersen iyiliğe koşarsın. O yüzden çiçek sirkeleri, şerbetleri önemlidir.

Hipokratın tedavilerinde iki gün aç bırakma var, sirke var. Açlık ve sirke epilipsiye bile iyi gelir. Hatta çok iyi gelir. Sirke bedenden kötü enerjiyi attırır. Katkılı gıdalar ise hücrelerin enerji mekanizmasını bozar. Metebolizması en hızlı çalışan çocuklarda bile göbek alır başını gider!

Sirke ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan şerbet, şekerin dalga lanmasına bağlı açlık sanılan huzursuzluk hissini azaltır. Kan şekerini düzeltmedikce kilo alımının önüne geçemezsiniz. Hazır gıdaya asla tenezzül etmeyeceksiniz. Doğal malzemeler kullanarak sağlıklısını yapana kadar pastanelere ve yaş pastaya hiç tenezzül etmeyeceksiniz!

Pasta malzemesi satan yerleri gezin bakalım! Örneğin Ankara'da bulunan Gimat'a bir gidin. Ankara'nın en lüks pastanelerinin bile aldığı ve meyveli pastaya kullandıkları kiloluk glikozlu meyve konservelerini gözünüzle görün. Çileğe glikoz, şeftaliye glikoz! Sanıyor musunuz ki meyveli pasta sağlıklı! Millet de bunları doğum günlerinde çocuklarına ve diğer çocuklara yediriyor! Bunlar hep sisli beyin yapar. Duru görüş tarih olur. Tükenmişlik hastalığı er geç yakalar herkesi.

Huzurlu ve sağlıklı günleriniz olsun... 

Yorumlar (0)
Henüz bir yorum yok. Düşüncelerini paylaşmak için yorum bırak.
Yorum Bırak